free webpage hit counter

بوت استرپ (Bootstrap) چیست؟

bootstrap

بوت استرپ یک فریم ورک متن باز برای ایجاد وب سایت ها و برنامه های کاربردی وب است. بوت استرپ محبوب ترین فریم ورک CSS برای ایجاد قالب ریسپانسیو وب است. تاریخ انتشار اولین نسخه از بوت استرپ برمی گردد به آگوست سال ۲۰۱۱ که توسط توییتر منتشر شده. همینطور که در زمان به جلو میرویم، طراحی ها بیشتر به ریسپانسیو رو می آورند. این میتواند یک چالش بزرگ برای توسعه دهندگان وب باشد تا بتوانند به آن ادامه دهند. بوت استرپ کار شما را در طراحی سایت واکنشگرا ساده تر می کند.

یک فریم ورک و هر دستگاهی

Image showing multiple sized devices.

بوت استرپ به عنوان یک فریم ورک، برای هر دستگاهی توسعه یافته است. یعنی، چه در تلفن همراه یا رایانه لوحی، لپتاپ، رایانه رومیزی، صفحه نمایش و غیره به درستی و متناسب با طول و عرض دستگاه نمایش داده می شود.

Mobile-First

mobile

بوت استرپ نه تنها ربسپانسیو کننده ی صفحات وب است، بلکه Mobile-First است. این به این معنی است که در درجه اول برای دستگاه های تلفن همراه طراحی شده است، و سپس برای دسکتاپ توسعه یافته.

اجزای بوت استرپ

Bootstap شامل اجزاء مانند دکمه ها، navbar ها، منوهای کشویی، جعبه های هشدار و غیره است.

مزایا بوت استرپ

opt

یکی از مزایای اصلی چرخه های توسعه مانند بوت استرپ این است که آنها می توانند سرعت توسعه را افزایش دهند، این در حالی است که کیفیت و ثبات را در سایت حفظ میکند. همچنین شما دیگر نیازی به طراحی هر عنصر ندارید. شما نیازی نیست که وقت زیادی را صرف هماهنگ سازی سایت با مرورگر های مختلف بکنید. با استفاده از Bootstrap، همه (بیشتر) کار سخت برای بوت استرپ است.

با توجه به اینکه Bootstrap محبوب ترین فریم ورک ریسپانسیو وب است،  به شما در تبدیل رویای خود به واقعیت کمک کند و مدت انتظار را بسیار کاهش میدهد.

چه کسانی از بوت استرپ استفاده می کنند؟

از بوت استرپ می توان برای ساخت وب سایت هایی در هر مقیاس، از وبلاگ های کوچک تا وب سایت های بزرگ شرکت استفاده کرد. سازمان هایی که از Bootstrap استفاده می کنند: NASA، دانشگاه واشنگتن، فیفا، نیوزویک، VOGUE و …

درباره بوت استرپ ۴

bootstrap4

بوت استرپ ۴ شامل بسیاری از تغییرات در بسیاری از اجزاء، از جمله جداول، فرم ها، grid ها، منو های کشویی، navbar ها و … میباشد.

بوت استرپ ۴ آلفا در تاریخ ۱۹ اوت ۲۰۱۵ منتشر شد. پس از دو سال از انتشار های مختلف نسخه های آلفا، نشخه بتا در اکتبر ۲۰۱۷ منتشر شد. در نهایت نسخه نهایی یعنی V4 در ژانویه ۲۰۱۸، در دسترس قرار گرفت.

مطالب مرتبط