free webpage hit counter

بلاک چین تلگرام با اتریوم سازگار خواهد بود

یکی از استارت‌آپ‌هایی که بر روی ساخت ابزارهای مورد استفاده در شبکه تلگرام کار می‌کند، اعلام کرده که بلاک چین تلگرام با اتریوم سازگار خواهد بود.

به‌گزارش «کوین دسک»، یک‌شنبه شاهد عرضه‌ی کد برای راه‌اندازی یک نود روی شبکه باز تلگرام (TON) خواهیم بود. انتشار کدها این امکان را برای کاربران ایجاد می‌کند که پیش از عرضه شبکه اصلی، بتوانند به‌صورت آزمایشی از TON استفاده کنند. به‌نقل از خبرگزاری‌ها بلاک چین تلگرام ۳۱ اکتبر در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت.

Telegram-cryptocurrency-token-TON-to-be-launched-in-March

TON Labs که توسط تلگرام و پس از اولین دوره از فروش توکن‌ها ایجاد شد، در حال ساخت ابزارهای مختلفی است که به توسعه‌دهندگان امکان ساخت نرم‌افزاهایی جدید در شبکه را می‌دهد. یکی از این ابزارها کامپلایر Solidity خواهد بود. بنا بر گفته‌های «الکساندر فیاتلوف» مدیر عامل این شرکت، به‌وسیله این ابزار، نرم‌افزارهای غیرمتمرکزی که برای کار بر روی شبکه اتریوم ساخته شده‌اند می‌توانند روی TON نیز مورد استفاده قرار گیرند.

تست‌های پیش از انتشار

بر اساس توافق‌نامه سرمایه‌گذاران، در صورت عرضه نشدن TON در ۳۱ اکتبر (۹ آبان)، تلگرام موظف است تا سرمایه آن دسته از افرادی که در سرمایه‌گذاری اولیه پروژه شرکت داشته‌اند را بازگرداند. عرضه روز یک‌شنبه را می‌توان آخرین قدم تلگرام در جهت آزمایش شبکه خود دانست.

TON-DAN

کدهای لایت کلاینت (Light Client) اوایل سال جاری در دسترس سرمایه‌گذارن این ارز قرار گرفت که بلافاصه به بیرون درز کرد.

تلگرام توانست در سال گذشته میلادی برای ساخت بلاک چین خودش ۱.۷ میلیارد دلار سرمایه جذب کند. گفته می‌شود این غول پیام‌رسان ۶ ساله در حال حاضر چیزی بیش از ۲۰۰ میلیون کاربر فعال دارد.


مطالب مرتبط